Prohlídkové okruhy na zámku Konopiště

Salony – jižní křídlo zámku

Během prohlídky se podíváte do prvního patra zámeckého jižního křídla. Představí se vám hostinské a reprezentační pokoje s bohatými ukázkami porcelánu, historických obrazů a dobového nábytku. Projdete se loveckou chodbou, kde je vystaveno více jak osm stovek trofejí zvěře, ulovených arcivévodou Františkem Ferdinandem. Podíváte se na přijímací, sloupový a růžový salon a nevynecháte ani velkou slavnostní jídelnu, kterou zdobí nástropní freska z počátku osmnáctého století či koupelnu z roku 1900. Dále půjdete do apartmánů, kde se v roce 1914 zdržovali německý císař Vilém II a jeho pobočník admirál Alfréd Tirpitz.

Prohlídka zabere přibližně 50 – 55 minut.

Salony  – severní křídlo zámku

Prohlídka nabízí seznámení s kaplí svatého Huberta, se společenským salonem, pracovnou a ložnicí, chodbou s historickými skříněmi. Dostanete se do alkovny, do zbrojnice ve třetím patře. Estenská zbrojnice se řadí mezi nejvýznamnější a nejcennější ve střední Evropě. Prohlédnout si můžete expozice chladných a palných zbraní, zbroje italské a neměcké provenience a mnoho dalšího. Okruh vás zavede i do knihovny, kuřáckého salonu, lovecké chodby a k osobnímu výtahu arcivévody.

Prohlídka zabere přibližně 55 – 60 minut.

Soukromé pokoje rodiny Františka Ferdinanda d’Este

Během prohlídky vám bude přiblížena historie rodu Habsburků a životní osudy Františka Ferdinanda d’Este a jeho rodiny podle dochovaných materiálů. Zajdete do lovecké chodby, do mládeneckého apartmá s pracovnou, ložnicí, toaletou, koupelnou a šatnou. Nebudou chybět ani interiéry věžičky a parůžkového pokoje s parůžky srnců a kamzíků. V další části prohlídkového okruhu se podíváte do ložnic dětí Františka Ferdinanda d’Este – Ernesta a Maxe. Najdete zde dětskou hernu, pokoj vychovatele Abbé Stanovského a vychovatelky. Dále projdete ložnicí Žofinky, hudebním salonem, velkou věží s plastikami a reliéfy ze sbírek z doby 15. – 18. století a skončíte na malé lovecké chodbě.

Prohlídka zabere přibližně 60 – 70 minut.

Lovecká trasa

Během této trasy si návštěvníci mohou prohlédnout expozici loveckých trofejí a sbírku zbraní. Ke shlédnutí je přes 800 kousků úlovků Františka Ferdinanda.

Prohlídka zabere přibližně 50 minut.

zámek Konopištězámek Konopiště

Otevírací doba

1., 2., 3. Okruh

Leden – březen, prosinec: zavřeno
Duben, květen: 10 – 12 hodin a 13 – 16 hodin
Červen – srpen: 10 – 12 hodin a 13 – 17 hodin
Září: 10 – 12 hodin a 13 – 16 hodin
Říjen, listopad: 10 – 12 hodin a 13 – 15 hodin – jenom v sobotu, neděli a o svátcích, od úterý do pátku jenom na objednávku, třetí okruh je v listopadu uzavřen

Vstupné

Návštěvnický okruh s průvodcem
Jižní křídlo:

základní vstupné 150 Kč
snížené 105 Kč
rodinné 405 Kč
Severní křídlo:
základní vstupné 150 Kč
snížené 105 Kč
rodinné 405 Kč
Soukromé pokoje:
základní vstupné 220 Kč
snížené 150 Kč
rodinné 590 Kč

Lovecká trasa: 
základní vstupné 150 Kč
snížené 105 Kč
rodinné 405 Kč

 

 

Jednotné vstupné na večerní prohlídky s průvodcem v dobovém kostýmu, dle stanovených termínů: 220 Kč.

Vstupné po otevírací době od dubna do listopadu: + 200 % k základnímu vstupné

Vstupné po otevírací době od prosince do března: + 400 % k základnímu vstupné

Parkování

Parkování je zajištěno na placeném centrálním parkovišti pod zámkem. Dále musíte pokračovat pěšky strmě vzhůru a cesta zabere asi deset minut.

Kontakty

Adresa: Správa státního zámku Konopiště, Konopiště 1 , 256 01 Benešov

Telefon: 317 721 366,
E-mail: rezervace@zamek-konopiste.cz (rezervace 3. okruhu)

Zámek Konopiště

mapa

Panel pro sdílení

Podpořte nás

Budeme rádi, když na svůj web umístíte odkaz na naše stránky.

zamekkonopiste.info

Zámek Konopiště

Za Popelkou

na zámek Moritzburg, kde se tato slavná pohádka točila. Nádherný zámecky park a tak trošku strašidelné prostory, které si můžete prohlédnout.